1. הממשלה בעדכם

ממשלת הונגריה הבינה את הפונטציאל הגלום בה ולכן קידמה בשנים האחרונות צעדים משמעותיים בנושא רכישת נדל"ן ששינו את המצב הקיים מקצה לקצה. מיסוי נמוך, שדרוג תשתיות, תמריצים והקלות לסטודנטים זרים — אלו רק חלק מהפעולות שצבעו מחדש את השוק. משקיעים בארץ, שזיהו את התמורות בזמן, נהנים כעת מתשואות שבישראל לא יקבלו בחיים.

2. הצנטרום העדכני של אירופה

בשנים האחרונות בודפשט הפכה להיות בירת הספא המזרח אירופית. מספיק לכתוב Budapest Spa בגוגל על מנת לגלות מאות אלפי תוצאות ועשרות בתי עסק שמנצלים את העובדה שהעיר עשירה במעיינות טבעיים כדי למשוך תיירות חוץ ופנים. אבל לא רק בתי המרחצאות: הקירבה של בודפשט ליעדים מרכזיים כמו וינה, זגרב, פראג ואתרי סקי במרחק נסיעה, האווירה הקלאסית ברחובות והתרבות העשירה שלה, כל אלו הופכים אותה לפנינה אירופית מבוקשת לקהל הרחב.

 

3. קהל יעד מפתיע עם מוסר תשלומים מכובד

תשכחו את כל מה שחשבתם על הסדרי התשלום הסבוכים בארץ: 90% משוק הדירות להשכרה בבודפשט הוא עבור סטודנטים זרים הידועים במוסר תשלומים גבוה ואינם מערימים קשיים. רובע 7, שבו נמצא גם מרכז חיי הלילה של העיר, כולל מאות ברים, מסעדות ודיסקוטקים. העובדה שגם לא מעט אוניברסיטאות ממוקמות שם הופכת את המגורים באזור למבוקשים מאוד. כמה מבוקשים? כ־80% מכלל הסטודנטים בעיר שוכרים דירות ברובעים 7 ו־6. אשרת הלמידה של הסטודנטים מקנה למשכיר "ראש שקט" והתשואות למשקיע משתלמות ונוחות.

תשואה לדירה בעלות של כמאה אלף יורו במרכז בודפשט נעה בטווח של 7%־6% נטו (כלומר, לאחר דמי ניהול חודשיים), וככל שההשקעה עולה — כך גם התשואה. כך לדוגמה, דירה בעלות של 200־170 אלף יורו יכולה להניב כיום למשקיע תשואה נטו של לא פחות מ־8.5%־7.5%.

 

בניין

4. שקט נפשי לצד ביטחון כלכלי

המדיניות של ממשלת הונגריה והמגמות הפוליטיות הפכו את בודפשט למוקד עניין עבור משקיעים זרים. כאן לא תמצאו בלגן ברחובות, והאיחוד האירופי מזרים כסף לפיתוח התשתיות במדינה. התוצאה: ב־2018 ביקרו במדינה מעל 13 מיליון תיירים. הצפי הוא להגיע ב־2019 ל־17 מיליון. אה כן, יש גם חסרונות: בבודשפט חסרים אלפי חדרי מלון כדי לעמוד בביקוש הרב.

5. פרוצדורה פשוטה ובלי כאב ראש

מס הרכישה הוא בשיעור של 4% מערך הדירה, אולם המס שמעודד רבים לקנות נכסים להשקעה במדינה הוא מס השבח הנמוך — 15% בשנה הראשונה, כשאחר כך מדי שנה הוא יורד ב-4%, עד לשנה החמישית שבה הוא מתאפס. כמו כן, לעומת מדינות רבות באירופה — שדורשות מהמשקיע לפתוח חברה ייעודית לנדל"ן או להצטרף לחברה קיימת — המסלול לרכישת דירה בבודפשט זמין לכל משקיע פרטי. חוששים להיות אבודים בתרגום להונגרית? חברת הנדל"ן "מניב בודפשט" הממוקמת בעיר מגישה לא רק ניסיון אלא גם מומחיות בעזרת מעטפת מקצועית שמורכבת מעורכי דין הונגריים דוברי עברית, יועצי מס, רואי חשבון, מעצבי פנים, אדריכלים, קבלני שיפוצים, שמאים ומחלקת שירות לקוחות בזמינות מלאה ובשקיפות מקסימלית.

נשמע מעניין? החברים ב"מניב בודפשט" ישמחו לתת לכם ייעוץ חינם בנושא. טל': 9010860־03;
מייל: office@maniv-bp.com

 

עשה מנוי

רוצה גליון של בלייזר בחינם?

מלא פרטים והוא יישלח אליך.
כן, זה עד כדי כך פשוט

אני מסכים לקבלת ניוזלטר