1. פירוש הקידומת ״גלן״ שמופיעה בשמות של לא מעט מותגי וויסקי הוא פשוט ״עמק״

גלנליווט, גלנמורנג׳י, וכמובן גלנפידיך שהוא בעצם ״עמק הצבאים״. מזקקות רבות נבנו בעמקים משום ששם זרמו הנחלים, ומים צלולים וטהורים הם רכיב חסר תחליף בייצור של סינגל מאלט איכותי ואגב גלנפידיך – זה הסינגל מאלט הראשון שיוצא מחוץ לסקולטנד והראה לעולם שיש ביקוש למשקה המורכב והעשיר הזה. כבוד.

 

2. זיקוק וויסקי זו תעשייה שמתבצעת עד היום בידי מספר מצומצם של עובדים

גם המותגים האהובים ביותר מגיעים ממזקקות קטנות בכפרים נידחים באיים כמעט שוממים בסקוטלנד. חלק מהמזקקות מעסיקות לא יותר מ-15 עד 20 עובדים. קחו למשל את מזקקת ג׳ורה, שממקומת בכפר היחיד באי ג׳ורה, שבו כ-200 תושבים. צריך שתי מעבורות בשביל להגיע לשם, ויש כולה מלון אחד, בר אחד, וכנסייה אחת. אבל מכיוון שיש שם גם מזקקה בת יותר מ-200 שנה שמייצרת סינגל מאלט משובח, בסך הכל החיים די טובים.

 

44418195

 

3. אחד הסינגל מאלטים האהובים ביותר מגיע מאירלנד

בושמילס, שנלגם בכמויות מאז 1608 וכנראה גם לפני, מגיע מכפר קטן על החוף בצפון אירלנד. האירים אולי אחראים על נתח קטן משוק הוויסקי העולמי, אבל מפצים על כך באיכות הסינגל מאלטים שלהם, בשמם הטוב ובמסורת הזיקוק העתיקה שמגיעה עמוק לימי הביניים

 

 

4. יש שישה אזורי ייצור וויסקי שונים בסקוטלנד

היילנד ולואולנד, ספייסייד וקמפבלטאון, איילה והאיים – כל אחד מהם נבדל בחומרי הגלם ובתהליך הייצור. למשל, סינגל מאלטים מהאי איילה מתאפיינים בטעם מעושן באזור הספייסייד, כלומר בקרבת הנהר ספיי, נמצאות עשרות מזקקות, כולל המצליחות והוותיקות ביותר בדאפטאון, למשל, יש מעט יותר מ-1,600 תושבים אבל לא פחות משש מזקקות, אחת מהן היא בלוויני, שהמאסטר דיסטילר שלה המציא את קונספט ה״פינישינג״ – שמאז הפך לנפוץ – של העברת הוויסקי בסוף תהליך היישון לחביות שרי. כתוצאה מכך, קיבל הסינגל מאלט בן 12 השנים של המזקקה סיומת דרמטית לטעמיו המורכבים והפך לוויסקי פורץ דרך.

 

5. עד ה-11 בפברואר תוכלו לקנות בדיוטי פרי סינגל מאלטים בהנחה של 25%

אם אתם טסים בחודש וקצת הקרובים, כדאי שתגיעו מוקדם מספיק לטרמינל בשביל להסתובב קצת בחנות ולהקשיב להסברים. אפילו רק להריח.

 

עשה מנוי

רוצה גליון של בלייזר בחינם?

מלא פרטים והוא יישלח אליך.
כן, זה עד כדי כך פשוט

אני מסכים לקבלת ניוזלטר