מה לי ולילדים? הכי קרוב שהייתי לתינוק בשנה האחרונה זה שהאחיין שלי הקיא אחרי שטעם בהמלצתי ספייסי סושי. נו מה, הם רעשנים, תלותיים, מציקים, לא מבינים כלום בכדורגל וגזים יש להם בבטן במקום בבירה. ילד? אני בקושי מצליח לשכנע את עצמי להתקלח כל יום, איך לעזאזל אני אמור לטפל בילד?
טוב, אלה פחות או יותר המחשבות שעלו לי לראש כשקיבלתי לווטסאפ את התמונה משנת-החיים ההיא – מקל מוזר ועליו עיגול שבתוכו שני פסים. כנראה שכאבי הבטן והבחילות של שרית לא היו מהגבינה המקולקלת שבפיצה-פיתה של אתמול. מהר מאוד הייתי צריך לחשוב ולאחר ששקלתי את כל המשתנים הגעתי למסקנה שאני לא מתאים להיות אבא כרגע. זהו, סופית, זה לא יקרה. שמונה חודשים לאחר מכן נולדה עידן.
בימים הראשונים השד לא היה כל כך נורא, אבל אז הוצאנו את הילדה מבית החולים. בשבוע הראשון ישנתי אולי 84 דקות במצטבר, ומתוכן 32 היו בזמן הנהיגה בדרך לעבודה. אם אומרים שאתה צריך לאבד משהו כדי להבין כמה הוא חסר לך, אז בששת החודשים האחרונים הבנתי כמה חסרים לי: זמן פנוי, זוגיות, כסף, שינה רציפה, אוכל חם.
אני אבא טרי, הבנתי. עוד הבנתי שאני זקוק לתמיכה. איפה אמצא תמיכה? איפה יש כמה חברים ומלא אנשים זרים וממורמרים בדיוק כמוני? בפייסבוק, כמובן. כשגיליתי שאני לא האבא הפגום היחיד בפלנטה, החלטתי לפתוח דף שירכז את כל הסיפורים הקטנים והיומיומיים מהצד שלנו, כאבות פגומים.

תמונה: 10 עובדות שהופכות אותך לאבא פגום, מאת עמוד הפייסבוק אבא פגום
חוץ מאבות פגומים, הצטרפו לדף גם אלפי נשים שלפתע הבינו שהגבר שלצידן לא כזה שונה בכל מה שקשור להורות קלוקלת. הדבר המפתיע היה שפתאום הבנתי שיש לדף גם אלפי עוקבים צעירים, בכלל לא הורים. עד שיום אחד ראיתי תגובה של בחור צעיר לאחד מהסטטוסים בדף: "זה בול אבא שלי". אז הבנתי שלאבא פגום אין גיל. אתה מתחיל להיות אבא פגום בשנייה שהילד הראשון נולד ואתה ממשיך להיות אבא פגום גם כשאתה יוצא לפנסיה.
אם אתה חושב שאתה יוצא מן הכלל, נסה לבדוק את עצמך כאן במבחן הקצר שבתמונה המצורפת. אם אתה מודע לזה שגם אתה פגום, בוא לעמוד הפייסבוק של "אבא פגום".

צילום הוםפייג': אימג'בנק/ Gettyimages

עשה מנוי

רוצה גליון של בלייזר בחינם?

מלא פרטים והוא יישלח אליך.
כן, זה עד כדי כך פשוט

אני מסכים לקבלת ניוזלטר