האמת? אם יש משהו שיותר מבאס מתרבות האלכוהול הישראלית, זה להתבכיין על תרבות האלכוהול הישראלית. כלומר, על העובדה שהיא כמעט לא קיימת. נכון, הצריכה הלאומית השנתית כאן מזכירה את התצרוכת בגני הילדים במזרח ומערב אירופה, והרצון שלכם לצאת ולשתות בחוץ מתנגש לפעמים עם השאיפה לא לפוצץ חצי משכורת על כמה דרינקים, אבל באמת שלא הכל שחור. הנה, כבר כמה שנים שתעשיית הבירה המקומית משתדלת לגדול (לפחות מבחינת ההיצע), ולמרות התמחור הבאמת מופרע של הברים בישראל, לא תמיד אפשר למצוא מקום פנוי לשבת ולשתות איזה כוסית או חמש.

אז מבשלות בוטיק יש פה כמעט כמו שתייני בוטיק, ואפילו מזקקות מקומיות של עראק זה כבר לא ממש חדשות, אבל מה קורה עם המבוגר הרציני של עולם האלכוהול: הסינגל מאלט? מצחיק ששאלתם, כי בדיוק בשבוע שעבר הושק בתל אביב ה-Pelter Single Malt Whisky, והשמחה היתה רבה.

אם אתם קצת בעניינים של התעשייה המקומית, כנראה שכבר שמעתם על משפחת פלטר. החבר'ה האלה (ספציפית האחים טל וניר פלטר) הקימו ב-2013 מזקקה ברמת הגולן בעזרת ציוד שהם שלחו לעצמם מאירופה ובאמצעות תושייה ורצינות שמוצאים בדרך כלל רק אצל אנשים שחיים במקומות כמו עין זיוון. רוב הזמן האחים זיקקו ושיווקו בעיקר יינות, ג'ין ועראק מקומיים, ברנדי תפוחים או תמרים, ואפילו אספו לא מעט מחמאות ומעריצים אדוקים של התוצרת שלהם. ואז הם החליטו לנסות גם וויסקי. בתור התחלה הוחלט לשלב ידיים עם אושיות האלכוהול טל חוטינר ויוסי בוזנח, ובתור המשך הוחלט להתניע את כל הפרויקט בעזרת מימון המונים. אתם יודעים, משהו בסגנון של בואו תלוו אותנו במסע אל הסינגל מאלט הראשון שלנו (ותשקיעו 250 שקלים), וכשהכל יהיה מוכן תקבלו בקבוק ממוספר משלכם.

תמונה מזקקת פלטר

זה עבד מעולה. את חומר הגלם לוויסקי (מה שנקרא Wash) סיפקה מבשלת אלכסנדר המצוינת בפני עצמה, הזיקוק הכפול התבצע בדוד אלמביק, והיישון היה אפילו יותר מורכב מזה: שנתיים של יישון בנפרד בחביות שפעם הכילו ברבן אמריקאי, ובכאלה שפעם

היו מלאות ביין המקומי של הפלטרים, ואחר כך מיזוג לחביות ברבן אחרות, להמשך יישון של שנה נוספת. הלוקיישן הנבחר ליישון היה לא פחות מבונקר סורי שהפלטרים גילו בשטח היקב שלהם, ושסיפק יופי של תנאים כמו 1,000 מטר מעל פני הים. התוצאה היא סינגל מאלט בגוון ענברי עמוק, קצת מתקתק, עם סיומת ארוכה ו-46% אחוזי אלכוהול, שהספיק כדי למלא 1,000 בקבוקים שכמעט כולם כבר הגיעו השבוע לאלו שהאמינו בהם לפני שלוש שנים. רוצים גם? הפלטרים טוענים שנשארו עוד כמה בודדים במבשלה ברמת הגולן, אבל אנחנו היינו מרימים טלפון לפני שהיינו מתניעים ונוסעים צפונה. בטח בהתחשב בעובדה שהבקבוקים הנותרים יעלו בערך פי שלוש מאלה שכבר נמסרו.

תמונה בקבוק וויסקי של מזקקת פלטרה, יקב

בקיצור, אפשר להמשיך ולהתבאס מתרבות האלכוהול הישראלית, אבל באמת שהדברים משתנים לטובה.

צילומים: יח"צ

עשה מנוי

רוצה גליון של בלייזר בחינם?

מלא פרטים והוא יישלח אליך.
כן, זה עד כדי כך פשוט

אני מסכים לקבלת ניוזלטר