לכל איש יש "שב!"

תגיד לנו איזה גבר אתה ונצמיד לך את הכלב שהכי מתאים לך

SHARE

מחקר חדש שבדק כל מיני דברים באתרי היכרויות, מצא שנשים מתלהבות יותר מרווקים בעלי כלבים. אם המשפט הזה לבדו הספיק בשביל לשכנע אותך, עכשיו נשאר רק לברר איזה כלב הכי יתאים לך ספציפית. או, בדיוק בשביל זה החלפנו כמה מילים עם טל שלוש, מנהל "מרכז הכלב והאדם", בית הספר למאלפי כלבים. "תראו", הוא אומר, "לכל אחד מאיתנו מתאים כלב מסוג מסוים. ויש קטע כזה, שאם האופי של הבעלים דומה לאופי של הכלב, הכול מסתדר יותר טוב לשניהם".
בקיצור, מה שאנחנו מנסים לעשות פה זה להתאים בינך לבין הכלב שמתאים לך. יש לנו מלא דוגמאות, אבל הנה אחת בשביל הספתח: תפקידו המקורי של הג'ק ראסל היה לחפור באדמה כדי למצוא חולדות. במילים אחרות, הוא יכול ללמד חמאסניקים כמה דברים על מנהרות, ובאופן כללי זה כלב שצריך לפרוק אנרגיה בכמויות. מה זה אומר? שאם אתה עצלן פשוט אל תתקרב לכלב כזה. עדיף שתמשיך לרבוץ על הספה מאשר להשלות את עצמך שתוכל לעמוד בקצב שלו.

 

הגבר הקרבי

תמונה: כלב מסוג רועה בלגי

ShutterstocK@

חדר השינה שלך מוקף בשקי חול? אתה עדיין קורא לאנשים "קודקוד"? קודם כל, צא מהסרט שאתה חי בו. עכשיו, הכלב שהכי יתאים לך הוא כנראה הרועה הבלגי.
זאת בחירה של מצוינות, של פרפקציוניזם. זה כלב שיבצע כל משימה על הצד הטוב ביותר, והוא יצטרך שתיתן לו משימות מהבוקר ועד הערב, אחרת אין טעם לחייו. מה שכן, הרועה הבלגי גם אוהב ילדים וחיי משפחה, ככה שתצטרך לקחת בחשבון התרחבות (לא, נו, תפסיק ללטף את הכרס שלך) בטווח הזמנים הקרוב. אה כן, ומומלץ להתייעץ עם מאלף לפני שלוקחים כלב כזה הביתה

·

הגבר הסטלן

תמונה: כלב מסוג בולדוג אנגלי

Shutterstock

אתה על פוף כרגע? אולי ערסל? הבולדוג האנגלי אמור לרבוץ שם מתחתיך: כלב מצחיק בטירוף, שנראה לעתים כמו סמרטוט ענק ונוחר כמו גבר בן 80 עם פיח במקום ריאות (בקרוב אצלך!). מעבר לזה, מדובר באחד הכלבים העדינים והידידותיים ביותר, במיוחד עם ילדים, והוא גם עקשן די גדול.
הבולדוג האנגלי יכול להיות גם כלב שומר ולעזור בהגנה מפני גנבים, אם כי לרוב בעיקר דרך הצחקתם למוות. אבל שים לב: בהינתן התנאים המתאימים, הוא יכול להפוך לחיה מלאת אנרגיה ומרץ. כן, בדיוק ההפך ממך

·

הגבר הפלרטטן

תמונה: כלב מסוג פרינס צ'ארלס קוואליר

istockphoto.com@

תרשום לפניך: קינג צ'רלס קוואליר. זה לא רק השם המטורף הזה שהצמידו לו, זה לא רק המבט ה"מתוקי" הזה, זה לא רק העובדה שבעבר הכלבים האלה נהגו לחמם את רגלי נסיכות אנגליה, וזה לא רק העובדה שהוא ידוע כנשקן האולטימטיבי – זה פשוט הכול יחד.
כל טיול עם הכלב – אם זה בכיכר דיזנגוף או בכיכר תחריר – יהפוך מהר מאוד למפגש שתמיד חלמת עליו: מפגש בלתי אמצעי עם בנות המין היפה והמלטף. את הכלב, בתור התחלה. בגדול, זה כלב אלגנטי אך מעט עקשן. הוא פעלתן, אמיץ ואוהב מאוד את בעליו. ודיר בלאק להזמין אותנו לחתונה, אנחנו בדיוק חולים או משהו

·

הגבר האקסטרימי

Shutterstock

אתה מאלה שקמים בשבת בארבע לפנות בוקר? אם כן אז תכיר את החבר החדש שלך: רועה בקר אוסטרלי. זה כלב חזק ואוהב שטח, עם יכולות חשיבה גבוהות, שנוצר מהכלאה בין רועה אוסטרלי לכלב הדינגו. הוא אוהב לרוץ ולרדוף אחרי המנהיג שלו, הוא בריא וערני, יש לו אינסטינקטים טובים והוא מתאים גם לשמירה על הבית. זה כלב מסור ונאמן מאוד לבעליו, שישמח בכל פעם מחדש לראות אותך פוקח עיניים כשמסביב הכול עוד חשוך.
נו, גברים כמוך שמטפסים על קירות וקופצים ממקומות אמורים להבין את זה.
אגב, אומרים שזה כלב של גברים שנראים טוב (מתיו מקונהי, למשל), אבל אל תדאג – זה לא תנאי הכרחי

·

הגבר שיש לו הפרעות קשב וריכוז

תמונה: כלב מסוג ג'ק ראסל

Shutterstock

הכלב שלך צריך להיות הג'ק ראסל טרייר.
זה כלב נמרץ מאוד (יש שיגידו מדי), רץ, קופץ, משתולל וגם חכם בצורה בלתי רגילה: הוא יכול להגיע לרמת ידע של 250 מילים, כך שמבחינות מסוימות הוא יותר חכם מרוב החברים שמתפרקים אצלך לפעמים בערב על הספה. זה כלב מושלם למי שסובל מהפרעות קשב וריכוז, כי הוא מחפש כל הזמן לפרוק אנרגיה וללמוד דברים חדשים, מה שמן הסתם יצמצם את הסחות הדעת. והיי – זה הכלב המגניב של ג'ים קארי מהמסכה, אז הוא אולי יוכל גם לעזור לך לברוח ממעצר

·

הגבר המטרוסקסואל

Shutterstock

אתה מקשיב המון לבנות, מטפח את עצמך, ומעיף מבט למראה גם כשאתה יורד לזרוק את הזבל? הכלב שלך הוא הפומרניין, כלב חביב, קטן וזהיר. הוא מכשכש בזנב בלי הפסקה, הפרווה שלו נעימה במיוחד והוא נובח נביחות קטנטנות כאלה, שתוכל להתאהב בהן כי אתה גבר שמתאהב בדברים כאלה. זה כלב שמגיע במקור מהצפון הקר והרחוק והוא אוהב מאוד את בעליו, עד כדי סכנה להתפתחות של חרדת נטישה. מצד שני, הוא כלב אמיץ שמסוגל לתקוף כלבים גדולים ממנו. הוא דרוך, שומע כל רחש, ערני, שומר, חביב, "עליז", עקשן ועצמאי. לא פספסת שם את ה"עליז", אה?

·

הגבר הטחון

Shutterstock

אם כבר השגת הכול, ואתה עסוק בעיקר בזריקת שטרות על עצמך – הגולדן רטריבר הוא הכלב המתאים לך. כי בזמן שאתה מתגאה בהישגים שלך ומדבר על עצמך בגוף שלישי, תוכל לגדל כלב מנומס, סבלני ורגוע במיוחד, שנחשב לכלב האידאלי לאדם הממוצע. לא לחינם הוא נחשב לגזע הפופולרי בעולם כיום (בין היתר כי הוא משמש ככלב נחייה). קבל פרט מעניין: לגולדן רטריבר יש פה רך כל כך, שהוא יכול לאסוף בו אפילו ביצים מבלי לשבור אותן. אבל זה לא אור לתת שום אישור לרעיונות מוזרים, כן?

תמונת הום פייג': אימג' בנק/GettyImages